Linkler

http://suleyman.cc
Kardeşimin kişisel blog’u. Her yerde bulamayacağınız nadir sözlüklerin de yer aldığı (Tatarca, Osmalıca vs.) sitesinin blog alanında daha çok kendi kişisel görüşlerine yer veriyor.

http://www.functionx.com/csharp
C# öğrenmek isteyenler için önerebileceğim en iyi site. Şimdiye kadar karşılaştığım dökümanlarda ya aşırı basit bir anlatım vardı ya da aşırı detaylı ve karmaşık aynı zamanda da pratikten uzak bir anlatım vardı. Oysa functionx’in csharp alnatımı gerçekten çok iyi, ancak ingilizcenizin en azından sitedeki dökümanları anlayacak kadar olması gerekir çünkü site tamamen ingilizce.

http://www.iphoneturkey.biz
IphoneTurkey.biz özellikle Türkiyedeki iphone kullanıcılarına önereceğim çok güzel bir blog. İçeriği tamamen Türkçe ve bu blog’u sürekli takip ederseniz iphone’ununuzu çok daha verimli kullanabilirsiniz.

http://www.csystem.org

C ve Sistem Programcıları Derneği’nin resmi web sitesi. Türkiye’de C, C++, Unix/Linux ve Sistem Programlama alanında en iyi öğrencileri yetiştirmiş dernektir. Sitelerinde C ve C++ namına yararlı bilgiler bulacaksınız. Ayrıca ders notları ve daha fazlası için de web sitesine mutlaka gözatın.

http://www.asklingo.com
Cümle cümle çevirilerin hatta sesli telaffuzların yer aldığı , çok sayıda dil desteği olan sade tasarımlı ve kullanışlı site. Özellikle yurtdışına gittiğinizde ihtiyaç duyacağınız pratik diyalogları sesleri ile birlikte bulabileceğiniz güzel bir kaynak.

http://hazalciplak.wordpress.com
Hazal’ın kişisel blog’u. İçinde yazılım ile ilgili faydalı yazılar var. Aynı zamanda kişisel görüşlerini de paylaştığı bir site.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.