Sitemin Yeni Tasarımı

Öncelikle neden böyle bir konuda yazı yazdığımdan bahsederek başlayayım. Sitemin tasarımı bir türlü içime sinmiyordu ve sürekli bir arayış içindeydim. Daha önce Brian Gardner’ın WordPress için tasarladığı ve ücretli olarak satılan “Revolution” temasından etkilenip ona benzer bir tasarımı kendim düzenleyerek yapmıştım.  Çok uzun süre bunu kullandım. Bu tema’nın görünümü de aşağıdaki gibiydi.

Sitemin İlk Hali
Sitemin İlk Hali

İlerleyen süreçte, boş zamanlarımda sürekli yeni temalarla uğraşıp sitemin asıl amacı olan içerik kısmını sürekli ihmal ettim. Ne zaman yazı yazacak olsam sürekli tasarıma takılıp kayboluyordum. “Sitemin İlk Hali” olan tema aslında oldukça okunaklı ve sade bir arayüze sahipti. Ancak ben güncellemeye kararlıydım. Daha sonra teknik alt yapısı ve kişiselleştirilebilme özellikleri incelediğim tüm parayla satılan profesyönel temalardan çok daha iyi olan “Arras Theme” kullandım. Gerçekten çok büyük içerikleri dahi çok güzel bir şekilde sunabilecek bir tema olarak tasarlanmıştı ve 7 adet “widget” desteği ve sayısız düzenlenebilir alanıyla mükemmel bir temaydı ancak siteme her girdiğimde bir “ntvmsnbc” veya “bbc.com” havası oluyordu. Oysa benim amacım ayda yılda bir girdiğim naçizane fikirlerimi eş-dost la paylaşmaktı. Bu yazılarımda oldukça okunaklı ve sade bir şekilde güzel bir tasarımla sunulmalıydı. Bu arada sitemin Aras Theme ile yayındaki halinden bir ekran görüntüsü de ekleyeyim.

Arras Theme
Arras Theme

En sonunda “Elegant Themes” in basic adlı teması’nı tesadüfen farkettim ve işte budur dedim. Kısa bir çalışmadan sonra sitemin son halini yükleyip yeni arayüze ilk yazımı da hemen yazayım dedim. Sitemin bu haliyle uzun süre devam etmeyi ve asıl yoğunlaşmam gereken konu olan yazı yazmayı sürdüreceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.