“Haydi Gel Bizimle Ol”

Haydi gel bizimle ol, NTVNTV de yeni bir program yayayına başlamış, “Haydi Gel Bizimle Ol”. Bu programı izlerken kafama takılan bir kaç noktadan bahsedeyim. Öncelikle Pınar Kür adlı hanımefendinin alakalı alakasız her konuda “Ben 68 Baharında Fransa’daydım” açıklamasından başka söyleyecek birşeyi yok gibi. Halktan çok kopuk ve yozlaşmış burjuva entellektüeli olmayı solculuk sayan ve bundan prim yapan birisi. Buna karşın bir de Aysun Kayacı var. Magazin dışında herhangi bir konuda konuşulduğunda ise, bu güzel kızımızın surat ifadesi gerçekten görmeye değer. Matrix filminde Neo’ya bilgi yüklenirken suratı şekilden şekile giriyor, kaşı gözü oynuyor, kirpikleri titriyor ve yüzü kasılıyordu. Fazla bilgi Aysun Hanım’da böyle bir aşırı yükleme etkisine neden olmuşçasına bir anda susup dinlemeye başlıyor ve bu esnada Neo gibi tepkiler veriyor. Kaç program daha dayanabilir bilemiyorum açıkçası. Ama yine de Aysun Kayacı’nın hakkını yememek lazım. En azından durumunun farkında, öğrenmeye hevesli ve ukalalık yapmıyor. Bilmiyorsa dinliyor veya bazı konuşmalarından anlıyoruz ki artık brişeyler de okumaya başlamış.

Önemli karakterlerden biri olan Müjde Ar’dan bahsedelim. Şimdilik pogramın parlayan yıldızı Müjde Hanım bence. En büyük avantajı, samimi ve doğal tavrı ama bu yine de onun filmlerindeki rollerinden çok da uzak bir yaşamı yokmuş gibi duran izlenimini kapatamıyor. Elbetteki öyle biri değildir ama sözleri bazen sınırları fazla aşıyor. Belli ki çok farklı tecrübeler yaşamış ve daha sıradışı bir hayatı olmuş. Ayşe Arman’a diyeceğim fazla birşey yok. Program sadece kendisininmiş gibi davranıyor. Bir Ali Kırca, bir Can Dündar edası ile sağı solu susturuyor, konuları O başlatıyor, O bitiriyor; soruları O soruyor. Sevemedim ben bu Hanımı, biraz daha mütevazi olsa daha güzel olacaktı progam.

Son olarak Pınar Kür Hanım’a tekrar değinmek istiyorum. Bu Kadın gerçekten bu programdaki en antipatik kişilik. Sol fikirler namına çok az yüzeysel bilgisi ile halktan çok uzak ve kopuk olduğu halde sembolik kavramlar üzerinden solculuk taslaması çok rahatsız edici. Bu tavrından benim anladığım, bir yazar olarak Pınar Hanım bu ülkede en çok kitap okuyan kitleye ulaşmaya çalışıyor, kısacası sadece çıkarları sözkonusu. Bakalım önümüzdeki günlerde programın seyri ne şekilde olacak. Bana sorarsanız her kitleye olabildiğince hitap eden 4 farklı kişiliği bir programda toplamak iyi fikir ama bizim toplumumuz konuşan ve fikir beyan kadınları pek de sevmez. Belki bu program vesile olur da alışırlar kadınları dinlemeye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.